W dniach 19-20 kwietnia 2008 r. dzieci ze szkoły Leader School w Łodzi miały okazję spróbować swoich sił w Otwartych Mistrzostwa Polski w Zapamiętywaniu w Warszawie. Głównym organizatorem Mistrzostw był Instytut Nowoczesnej Edukacji, a mentorem i pomysłodawcą konkurencji Marek Szurawski (jeden z współautorów Programu Efektywnej Nauki dla Dzieci – Leonardo). Mistrzostwa odbywały się pod hasłem: „Polska za 20 lat krajem ludzi nieprzeciętnych, najszybciej uczących się, w szkołach będących wzorem dla całego świata”.

I miały na celu zwrócenie baczniejszej uwagi społecznej i stosownych czynników rządzących i administracyjnych na potrzebę zdecydowanych działań ukierunkowanych na zwiększenie jakości i radości uczenia się dzieci i młodzieży w Polsce. 

Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: 

  1. ZAPAMIĘTYWANIE KOLEJNOŚCI WYNIKÓW RZUTÓW KOSTKĄ 
  2. ZAPAMIĘTYWANIE W KOLEJNOŚCI SYGNAŁÓW DŹWIĘKOWYCH 
  3. ZAPAMIĘTYWANIE WYRAZÓW OBCOJĘZYCZNYCH I ICH ZNACZEŃ 
  4. ZAPAMIĘTYWANIE DAT I WYDARZEŃ 
  5. ZAPAMIĘTYWANIE KSZTAŁTÓW NA CZAS 
  6. ZAPAMIĘTYWANIE LICZB WIELOCYFROWYCH 
  7. ZAPAMIĘTYWANIE PRZYPADKOWYCH WYRAZÓW W ORYGINALNEJ KOLEJNOŚCI
  8. ZAPAMIĘTANIE UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW (Konkurencja specjalna – tylko dla chętnych – o nagrodę specjalną) 
  9. ZAPAMIĘTANIE KOLEJNOŚCI KART (Konkurencja specjalna – tylko dla chętnych – o nagrodę specjalną) 

Drużyna Leader School wystąpiła w składzie: 
Patrycja Banaś 
Adrianna Jarzyna 
Adrianna Kowalska 
Wiktoria Połońska 
Matylda Trocińska 
Adrian Jaros 
Arek Jarzyna 
Aleksander Piaskowski 
Tymoteusz Sztandera 

Nasi Mistrzowie uczestniczą w zajęciach Programu Leonardo a dodatkowo, przez ostatnie tygodnie szlifowali swoje umiejętności na warsztatach prowadzonych pod czujnym okiem Pani Ireny Rak trenerki Programu Efektywnej Nauki dla Dzieci – Leonardo. 

W naszej drużynie najlepsze miejsca zajęli: 
Matylda Trocińska – 2 miejsce w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASY 5-6
Aleksander Piaskowski – 5 miejsce, w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASY 3-4.