IATEFL to wiodącą międzynarodowa organizacja, zrzeszająca w różnych krajach najlepszych specjalistów nauczania języka angielskiego. Co roku IATEFL organizuje konferencje, których celem jest zapoznanie uczestników z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie metodyki nauczania języków obcych, wykorzystania aspektów z zakresu psychologii i ostatnich innowacji w dziedzinie uczenia się
i nauczania.

W dniach 12-14 września 2014, w Lublinie odbyła się już 23 edycja tej konferencji, na którą zostaliśmy zaproszeni jako eksperci w zakresie nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego dla dzieci.  Hasłem przewodnim było: INNOVATION AND MODERNITY IN FOREIGN LANGUAGE TEACHING.

Prezentacja metody Leo English, będąca jednym z punktów programu konferencji, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a wykład poprowadzony przez Annę Lesińską-Gazicką, metodyka i współtwórczynię metody Leo English, zgromadził największą liczbę uczestników.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z nową serią produktów Play&Learn i porozmawiania z ekspertami na temat nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego najmłodszych. Jednocześnie wszyscy chętni mogli wcielić się w rolę dzieci i zagrać w gry planszowe Board Games. Zwycięzcy turnieju Board Games zostali nagrodzeni zestawami Play&Learn.