29 września 2012r. odbyła się kolejna konferencja z cyklu podnoszenia jakości nauczania metodą Leo English. Jak co roku uczestnicy konferencji mieli możliwość spotkania się z gościem specjalnym. Naszym gościem był Mark Gilston. Również nasi eksperci spotkali się z uczestnikami w celu wzbogacenia ich umiejętności w zakresie nauczania dzieci języka angielskiego. Konferencja odbyła się w Łodzi w hotelu Campanile. W spotkaniu wzięło udział 24 trenerów metody Leo English. 

Mark Gilston jest podróżnikiem i pasjonuje się ornitologią, należy do grupy ELT Teacher. Jego zawód i hobby zaprowadziły go do ponad pięćdziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Był w tak odległych zakątkach świata jak Etiopia, Tajlandii, Malezji, Australii, Nowej Zelandii lub Brazylii. 

W nauczaniu języka angielskiego wykorzystuje zupełnie nowe multi-kulturowe metody edukacyjne. Łączy innowacyjne podejście do praktyki z głębokim zaangażowania w kwestie kulturowe i społeczne. Potrafi zafascynować swoich uczniów i wskazać im nową efektywniejszą metodę ćwiczenia języka angielskiego. Mark mówi w ośmiu językach.